Bridžo turnyrai ir lygos

Straipsniuose apie bridžą minėjome, kad šis žaidimas yra žaidžiamas bridžo klubuose, todėl, jeigu neturite su kuo pažaisti, rekomenduojame prisijungti prie šio žaidimo klubo. Taip pat, yra organizuojami įvairūs turnyrai ir kuriamos bridžo lygos, kur žaidėjai gali varžytis tarpusavyje ir rinkti taškus. Bridžas dar prieš mažiau nei 20 metų buvo laikomas sporto šaka, todėl nieko keisto, kad yra kuriami šio žaidimo turnyrai bei lygos. Šiame straipsnyje jus supažindinsime su šio žaidimo lygomis bei turnyrais.

Turnyrai

Šių metų rugsėjo mėnesį startavo Lietuvos sportinio bridžo asociacijos organizuojamas bridžo turnyras. Turnyras vyksta visą sezoną, todėl žaidėjai gali prisijungti nebūtinai nuo sezono pradžios. Kiekviename ture nugalėtojai bus apdovanojami rėmėjų prizais, tuo tarpu finaliniame ture, kur susikaus geriausi bridžo žaidėjai, laukia dar geresni prizai. Finaliniame etape dalyvaus 24 žaidėjai. Kiekviename ture už laimėjimus bus kaupiami taškai, tad kuo vėliau prisijungsite prie turnyro, tuo bus sudėtingiau surinkti pakankamai taškų, norint varžytis finaliniame etape.

Jeigu turnyro etape dalyvauja 10 arba daugiau porų, rezultatai yra skaičiuojami maksimaliai, jeigu mažiau nei 10 porų, tuomet taškai skaičiuojami vidutiniam rezultatui. Tai reiškia, kad jeigu norite laimėti daugiausiai taškų, reikia, kad etape dalyvautų mažiausiai 10 porų. Žinoma, tokiu metu sudėtingiau laimėti, tačiau laimėjimo atveju, jūs gautumėte daugiausiai taškų.

Pasauliniai turnyrai

Bridžas yra žaidžiamas visame pasaulyje, todėl nieko keisto, kad yra ir tarptautiniai turnyrai. Pavyzdžiui, 2015 metais, prestižiniame „Resinger“ bridžo turnyre, nugalėtoja tapo lietuvio suformuota komanda. Tai buvo didžiausia staigmena, o šiai komandai turnyro metu pavyko nugalėti net 1500 skirtingų komandų. Lietuvio pavardė visam laikui išliks šio turnyro istorijoje, kadangi po pergalės jo pavardė buvo išgraviruota ant nugalėtojų taurės. Turnyras Jungtinėse Amerikos Valstijose truko 10 dienų.

Jeigu jus domina šio žaidimo turnyrai, mes rekomenduojame jėgas išbandyti Lietuvoje organizuojamuose turnyruose bei lygose, o jeigu norite išbandyti save aukštesniame lygyje, galite susisiekti su Lietuvos sportinio bridžo asociacija ir jie suteiks visą informaciją apie vykstančius bridžo turnyrus bei ko reikia, kad galėtumėte dalyvauti. Taip pat, jeigu neturite komandos, per asociaciją bei Lietuvoje vykdomus turnyrus galite susirasti komandos draugų, su kuriais vėliau galėsite dalyvauti ir tarptautiniuose turnyruose.