Bridžo terminologija

Mūsų puslapyje apie bridžą galite rasti daug įvairios informacijos – žaidimo istoriją, taisykles, taškų skaičiavimą. Mūsų nuomone, bridžo terminologija irgi labai svarbi. Žinodami visus terminus, žaisti bus daug paprasčiau ir lengviau, todėl šiame straipsnyje rasite visus pagrindinius šio žaidimo terminus.

Auction Bridge – aukciono bridžas, viena iš pirmųjų bridžo versijų.

Contract bridge – kontraktinis bridžas, ši žaidimo versija yra žaidžiama ir šiomis dienomis. Kontraktinis bridžas išsiskiria į dvi versijas.

Dublicate bridge – tai yra viena iš kontraktinio bridžo versijų, kuri yra vadinama sportiniu bridžu. Šio žaidimo versija yra naudojama turnyruose.

Rubber – tai yra antroji kontraktinio bridžo versija, lietuvių kalboje vadinama roberiu. Tai yra buitinė šio žaidimo versija, kurią galima žaisti namuose ir jam nereikia jokių papildomų technologijų.

Kirtis – tai yra pagrindinis žaidimo veiksmas, kurio metu visi žaidėjai deda po vieną kortą žaidimo stalo centre ir pagal kortų stiprumą nusprendžiama, kas yra kirčio laimėtojas.

Varžymasis – Tai žaidimo etapas pradžioje, kurio metu žaidėjai turi pasakyti, kiek jų nuomone jie laimės kirčių. Žaidėjai tarpusavyje varžosi tol, kol vienas žaidėjas pasiūlo didžiausią skaičių ir tampa varžymosi nugalėtoju.

Declarer – taip vadinamas žaidėjas, kuri laimi varžymosi etapą.

Dummy – taip yra vadinamas declarer partneris.

Defence – kitaip dar vadinama gynyba. Šiuo terminu yra apibūdinama komanda, kuri pralaimėjo varžymosi etapą.

Koziris – kaip žinote, vynų kortos šiame žaidime yra stipriausios, tačiau žaidimo metu atsiranda koziris, kuris tampa stipresniu už vynus.

Bauda – bauda bridžo žaidime yra skiriama tada, kai declarer neįvykdo sąlygų. Už kiekvieną trūkstamą kirtį iki sąlygos įgyvendinimo, taškai pridedami prie priešininkų komandos.

Part score – tai yra premija, kurios metu komanda gauna 50 papildomų taškų, jeigu žaidėjo pateiktas pasiūlymas buvo vertas mažiau nei 100 taškų ir jį pavyko įvykdyti.

Rubber bonusas – tai bonusas, kuris skiriamas komandai, kuri laimėjo du žaidimus.

Slam bonusas – šis bonusas skiriamas už sudėtingus ir rizikingus pasiūlymus.

Aukščiausių kortų bonusas – Jeigu išdalinus kortas matote, kad turite keturias stipriausias kozirines kortas iš penkių – dešimt, bartukas, dama, karalius, tūzas, tuomet jums skiriamas 100 taškų bonusas. Jeigu turite visas penkias kortas, tuomet skiriamas 150 taškų bonusas

Bridžo klubas – tai vieta, kur susirenka bridžo žaidimo mėgėjai ir žaidžia tarpusavyje. Žaidimą galima žaisti internetu, bet jeigu norite tai išbandyti gyvai, rekomenduojama susirasti bridžo klubą.