Bridžas yra vienas iš įdomiausių ir įtraukiančių kortų žaidimų, tačiau šiame straipsnyje šį kartą pakalbėsime ne apie šio žaidimo visumą, bet gilinsimės į tai, kokie veiksmai yra atliekami šiame žaidime, kaip skaičiuojami taškai ir kaip tapti šio žaidimo laimėtoju. Jeigu jūs dar nebandėte žaisti bridžo, mes mielai rekomenduojame pasiskaityti mūsų kitus straipsnius, kuriuose rašėme apie šio žaidimo istoriją. Taip pat, galite rasti bridžo terminologiją. Mūsų nuomone, perskaičius visus straipsnius apie bridžą, jūs būsite pasiruošę jį išbandyti ir perskaitytas žinias išbandyti praktikoje.
Kirtis
Kirtis yra vienas iš pagrindinių veiksmų šiame žaidime. Kiekvienas žaidėjas turi padėti po vieną kortą į žaidimo centrą. Pirmasis žaidėjas deda sandorio sudarytojui esantis iš kairės. Jeigu šis žaidėjas padeda vynus, visi žaidėjai turi dėti vynus, jeigu vynų neturite, tada dedate bet kokią kortą. Visiems žaidėjams sudėjus kortas, laimėtojų pora pasiima kortas ir pasideda šalia. Kirčiuose svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad nors vynai ir yra stipriausia korta, žaidimo metu atsiranda koziris, kuris tampa stipriausia žaidimo korta. Laimėjus kirtį, kortas reikia atsidėti ir pasižymėti, nes kirčių laimėjimas daro įtaką jūsų surinktiems taškams.
Varžytis
Šiame varžymosi žaidimo etape žaidėjai varžosi, kurios poros sandoris bus didesnis. Pirmasis savo pasiūlymą duoda kortas dalinęs žaidėjas ir visi žaidėjai ratu turi pasakyti, kiek jų manymu, jie laimės kirčių. Žaidėjas turi pasiūlyti daugiau už prieš tai buvusį kirtį, kai žaidėjai nebegali pasiūlyti daugiau, laimi tas žaidėjas, kuris buvo pasiūlęs didžiausią kirčių laimėjimą. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad siūlymų metų, kiekvienas žaidėjas gali padvigubinti pasiūlymą. Jeigu prieš jus buvęs žaidėjas pasako keturis kirčius, jūs galite dvigubinti ir jeigu joks kitas žaidėjas jūsų pasiūlymo nepermuša, tai laimite varžymąsi ir vėliau jūsų taškai irgi dvigubinasi.
Taškų skaičiavimas
Jeigu varžymosi metu laimėtas sąlygas pavyksta įgyvendinti, tada taškai yra skaičiuojami po pirmų 6 kirčių. Labai svarbu žymėtis viską lentelėje, nes gali pasimiršti. Už laimėjimą be kozirių pirmame kirtyje duodama 40 taškų, kituose po 30. Už vynų arba širdžių kozirį 30 taškų, o už kryžių arba būgnų – 20 taškų. Kaip ir minėjome anksčiau, jeigu sandorio metu pasiūlymas buvo padvigubintas, tai ir taškai tada dvigubinasi.
Svarbu atkreipti dėmesį ir į tai, kad taškai gali būti ir minusuoti. Jeigu varžymosi metu laimėtos sąlygos nėra įgyvendintos. Tokiu atveju už kiekvieną kirtį, kurio pritrūko iki laimėjimo, tašku gauna priešininkų komanda.