49-oji Vilniaus taurė

2012 m. vyko 49-asis tarptautinis bridžo festivalis „Vilniaus taurė“. Šio festivalio rezultatus galima pamatyti http://www.sportbridge.lt/ ir http://www.pzbs.pl/wyniki/turnieje/2012/1025-wilno/vilniuscup.html.
Komerciniame turnyre dalyvavo 21 pora, dauguma jų sveèiai iš įvairiausių valstybių. Komercinį turnyr¹ laimėjo sveèiai iš Lenkijos Waldemar Sroczynski ir Piotr Tuszynski (+56 impai), antr¹ viet¹ ir treèi¹ viet¹ pasidalino sveèiai iš Lenkijos Boguslaw Gierulski ir Jerzy Skrzypczak ir sveèiai iš Rusijos Andrejus Gromovas ir Aleksandras Dubininas (+42 impai). Iš Lietuvos žaidėjų aukšèiausiai buvo Vilniaus klubo nariai Vytautas Vainikonis ir Wojtek Olanski – jie liko 8-oje vietoje (+8 impai). Kiti Lietuvos žaidėjai Andrej Orloviè (žaidė poroje su Grzegorz Narkiewicz) liko 12 – oje vietoje (-3 impai), Erikas Vainikonis (žaidė poroje su Krzysztof Buras) liko 13-14-oje vietoje (-10 impai) ir Arūnas Jankauskas (žaidė poroje su Valntinu Žuraveliu) liko 17–oje vietoje (-22 impai).
Mišrių porų turnyre dalyvavo 13 porų, dauguma jų Lietuvos žaidėjai. Tarp jų buvo ir sveèiai iš Baltarusijos (dvi poros) ir Lenkijos (dvi poros). Pirmas dvi vietas pasidalino dvi poros: Valentinas Èešūnas ir Aušra Dzikaitė bei Nelė Petrylienė ir Egidijus Petryla (+34 impai), treèi¹ viet¹ laimėjo sveèiai iš Kauno Rita Šauklienė ir Mindaugas Bernotas (+17,40 impo).
Poriniame turnyre dalyvavo 60 porų. Porinį turnyr¹ laimėjo sveèiai iš Lenkijos Apolinary Kowalski ir Jerzy Russyan (59,55 proc.), antr¹ viet¹ užėmė Boguslaw Gierulski ir Jerzy Skrzypczak (59,45 proc.), treèioje vietoje vėl liko sveèiai iš Rusijos Andrejus Gromovas ir Aleksandras Dubininas (59,29 proc.). Aukšèiausi¹ viet¹ užėmusi Lietuvos žaidėjų pora – Andrius Michailovas ir Saulius Sinkevièius – liko 15-oje vietoje (54,73 proc.).

Komandiniame turnyre dalyvavo 19 komandų. Po septynių atrankinių turų (po aštuonis dalinimus) pirmos 12 komandų po keturis buvo suskirstytos į A, B, C finalus. D finale žaidė paskutines vietas užėmusios šešios komandos.

Į A final¹ papuolė komanda ERA (kurioje žaidė Vilniaus bridžo klubo nariai Erikas Vainikonis ir Andrej Orloviè), REAL (Rusijos elitinio bridžo komanda), OCEANS4 (kurioje žaidė sveèiai iš Latvijos) ir JESSICA (kurioje žaidė sveèias iš Sant Francisko Jessica Piafsky, pasaulyje gerai žinoma bridžo žaidėja, kurios visa šeima yra pagarsėjê bridžo žaidėjai, ir elitinės Lenkijos bridžo žvaigždės). Pusfinaliuose komanda ERA laimėjo prieš komand¹ JESSICA, o REAL laimėjo prieš OCEANS4. Finale po sunkios ir įtemptos kovos laimėjo komanda ERA, palikê sveèius iš Rusijos tenkintis sidabro medaliais, o kov¹ dėl treèios vietos laimėjo komanda JESSICA.
Geriausios lietuvių komandos titul¹ laimėjo komanda PRETENDENTAS (pateko į C final¹ ir liko šiame pogrupyje ketvirti). Kita lietuvių komanda GAMBITAS pateko į D final¹ ir jame liko ketvirti.
Sveikinimai nugalėtojams!!!!

Leave a Reply

Your email address will not be published.